ADMIN, TIRANIN INTERNETA

Garmido
Pridružio se: Subota, 10. Oktobar 2015, 00:20

ADMIN, TIRANIN INTERNETA

Postod Garmido » Ponedeljak, 19. Oktobar 2015, 13:52

On je NJ. V. admin.
Osnovao je svoju grupu, a možda je sačekao povoljan trenutak na grupi gde je bio aktivan.
Desilo se nekoliko puta da ukloni neki neprimereni post.
Desilo se nekoliko puta da eliminiše člana grupe koji postuje nedolične sadržaje.
A onda mu se svidelo...

Osetio je moć.
Pitomo u stvarnosti, njegovo virtualno biće je podivljalo.
Počeo je da uživa opijajući se banovanjem.
Proglasio je pravila ponašanja na grupi koja za njega ne važe.
Definisao je neprijatelje grupe i propisao proceduru za eliminaciju.
Okružio se poltronima koji su sprovodili njegova pravila i branili njegove stavove.
Čim bi naslutili neistomišljenika, navalili bi na njega kao čopor, vređali bi ga i provocirali, a onda ga, izmrcvarenog - banovali.

Da se razumemo, on ne mora biti ni šovinista, ni ekstremista.
Grupa na kojoj je admin može zagovarati demokratsko građansko društvo i ljudska prava.
Na javi, on ima savest. Ona se lecne kada mu neko skrene pažnju na manire.
Ali, ima on uspavanku kojom je uljuljkava.
Na internetu nema demokratije, uzviknuše neki spasonosnu misao.

On je beskompromisni aktivista na dobrobit čovečanstva.
U borbi, on zadaje i prima udarce, ali ne posustaje.
On je čvrst i odlučan, nepokolebljvo uveren u svoju ideju poput svetog ratnika.
On je NJ. V. admin.

Šta ste uradili kad ste naišli na ovakvog?
Jeste li odustali od onog što ste rekli?
Opsovali i otišli?
Okrenuli leđa, slegli ramenima?

Daniel
Administrator
Pridružio se: Petak, 09. Oktobar 2015, 02:39
Kontakt:

Re: ADMIN, TIRANIN INTERNETA

Postod Daniel » Ponedeljak, 19. Oktobar 2015, 17:58

Taman se lepo štrecnuh kad pročitah naslov ove teme – bio sam u trenutku pomislio da se odnosi na ovaj forum. :D

Znam da govoriš uopšteno i da ne misliš ni na jednu konkretnu osobu :D – a ja bih samo dodao i to, da NJ. V. admin često kritikuje postove svojih neistomišljenika zbog (nekad stvarnih, nekad izmišljenih) logičkih grešaka, pri čemu je u stanju da piše i čitave blogove o logičkim greškama, ponekad čak i veća „umetnička dela“, :) a da sâm ne uočava sopstvene logičke greške koje, čak i prilično često, čini.

Nije to jedini slučaj dvostrukih aršina. U postovima svojih neistomišljenika, kad god se ukaže i najmanja prilika, izvadiće reč iz konteksta ne bi li je proglasio za vulgarnost ili uvredu, a kada njegovi pomenuti poltroni krenu dotičnog neistomišljenika da obasipaju uvredama, psovkama (pa i klevetama, nije da nema i toga), tada će se ili praviti lud i „mudro“ ćutati, ili će braniti svoje poltrone rečima kako „oni ne napadaju ličnost, već napadaju argumente“. :D Zanimljivo je i to, da taj isti NJ. V. admin, nedugo nakon toga, banuje ne njegove „pogrešne“ argumente, već banuje njega lično. :)

Šta radim kad naiđem na takvog? Pa, ako je u pitanju neki meni potpuno nebitan forum ili društvena grupa, odmah to batalim i napustim, budući da na netu ima kol'ko hoćeš mesta za razne diskusije.
Ali, ako je neki forum/grupa koji se bori (ili bi bar trebalo da se bori) za vrednosti u društvu do kojih mi je i te kako stalo, a da u tom trenutku ne postoji nikakva alternativa s istim tim konkretnim ciljevima – tada ostanem, pokušam, dam sve od sebe da doprinesem promeni takve situacije. Na kraju, ne nakon nekoliko dana, već nakon nekoliko godina, ako vidim da baš nikakav trud ne vredi, da je bahatost NJ. V. admina sve veća, a poltroni kojima je okružen sve brojniji, onda šta ću – odem.

Korisnikov avatar
404UsernameNotFound
Administrator
Pridružio se: Petak, 09. Oktobar 2015, 13:27

Postod 404UsernameNotFound » Sreda, 21. Oktobar 2015, 18:40

Garmido napisao:On je

Seksisto! :lol:

Ovo sto opisujete je mesavina dve stvari, koje u sustini nema puno veze sa adminovanjem kao takvim. Bar ja tako mislim.
Stvar prva - internet. Internet je mesto agresivnog ponasanja, psovanja, proganjanja, mesto gde mozete biti bilo ko i bilo sta bez puno posledica. Ukida se razgovor licem u lice, te samim tim neke stvari se mnogo lakse prevaljuju preko tastature. Na internetu je vecina Srba patriJotske orijentacije, ogromne hrabrosti, ogromne patke (ukoliko su u pitanju muskarci i cednosti vece od devica iz bajki, ako su zene) i mudrosti i pronicljivosti koja bi postidela i najumnije ljude planete. Dok, u stvarnosti....
Druga stvar je kakva takva "vlast". Potpuno je nebitno da li je u pitanju salter, direktorsko mesto ili admin. Vlast kvari, apsolutna vlast, apsolutno kvari.

Na netu postoje puno mesta koje bi, da citam, mogle da izazovu ogromnu kolicinu besa u meni. Bilo kao zensko, bilo kao ateista, bilo kao ljudsko bice. Uz to, prva reakcija je uvek
Slika
naravno, i kod mene i to ne bas retko. ALI, polako se ucim da jednostavno, nekad pametnije neke stvari zaobici. Isti taj internet ume da bude divno mesto kada se pravilno koristi.

Korisnikov avatar
Dalibor Stupavski
Pridružio se: Četvrtak, 05. Novembar 2015, 12:04

Postod Dalibor Stupavski » Subota, 07. Novembar 2015, 00:23

Zbog jednog takvog sam sada na ovom forumu. ;)

Pozdrav svima!

Daniel
Administrator
Pridružio se: Petak, 09. Oktobar 2015, 02:39
Kontakt:

Postod Daniel » Subota, 07. Novembar 2015, 07:15

Zbog jednog? Ja tamo znam za dvojicu takvih... al' dobro... :)
Zahvaljujući njemu/njima, biće nas ovde sve više. Dobro došao! :)

Povratak na „Offtopic – teme o svakodnevici“